Η καλύτερη οργάνωση της δουλιάς της παράταξης ενόψει των αρχαιρεσιών στο Συνδικάτο Μετάλλου Αθήνας, είναι το αντικείμενο της σύσκεψης που διοργανώνει αύριο Τετάρτη στις 6μμ το Γραφείο Αθήνας της ΕΣΑΚ, στα γραφεία της ΕΣΑΚ (Σόλωνος 130). Οπως σημειώνει σε σχετική ανακοίνωσή της, στόχος είναι η ισχυροποίηση του Συνδικάτου και η αύξηση της συμμετοχής των εργαζομένων στις εκλογές, ώστε να δοθεί νέα ώθηση στην αγωνιστική συσπείρωση των μεταλλεργατών, ενάντια στην επίθεση που εξαπολύουν από κοινού, κυβέρνηση, εργοδότες και Ευρωπαϊκή Ενωση.