Γενική εκλογοαπολογιστική Συνέλευση πραγματοποιεί αύριο, Πέμπτη, ο Σύλλογος Υπαλλήλων Δήμων Ν. Λάρισας, στις 8.30 π.μ., στο Δημοτικό Ωδείο Λάρισας. Για τη διευκόλυνση των μελών να πάρουν μέρος στη Συνέλευση, κηρύχθηκε στάση εργασίας (7 π.μ. - 12 το μεσημέρι). Στην ανακοίνωσή του ο Σύλλογος επισημαίνει, μεταξύ άλλων: «Καθημερινά και ακούραστα οργανώνουμε την πάλη στους τόπους δουλειάς, ώστε να βγούμε στην αντεπίθεση. Να αποσπάσουμε αυξήσεις στους μισθούς, επαναφορά του 13ου και του 14ου μισθού, ξεπάγωμα των μισθολογικών κλιμακίων, κατάργηση όλου του νομοθετικού πλαισίου της κρατικής αντιδραστικής "αξιολόγησης"».