«Η δική μας τέχνη δεν αρκείται στην αναγνώριση της πραγματικότητας. Ο σύγχρονος ρόλος της Τέχνης και των καλλιτεχνών» ήταν το θέμα συζήτησης και προβληματισμού νέων καλλιτεχνών - σπουδαστών και φίλων της ΚΝΕ, στην εκδήλωση που οργάνωσε την Τετάρτη το βράδυ στην Ανώτατη Σχολή Καλών Τεχνών η Τομεακή Οργάνωση Καλλιτεχνών της ΚΝΕ. Στην εκδήλωση - που εντάσσεται στη δράση του Πολιτιστικού Τμήματος της ΚΕ του ΚΚΕ και αποτελεί συνέχεια της παρέμβασης του Κόμματος στον Πολιτισμό και στο κίνημα των καλλιτεχνών - οι νέες και νέοι εξέφρασαν τον προβληματισμό με ερωτήσεις που έθεσαν και αφορούσαν στην αποστολή της Τέχνης και των καλλιτεχνών, τη σχέση τους με τη ζωή και το εργατικό κίνημα. Η Ελένη...