Ο επικεφαλής του Τμήματος Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού της ΚΕ του ΚΚΕ, Θ. Λιάππης, και ο Ν. Αμπατιέλος, μέλος του αντίστοιχου Τμήματος στο ΚΣ της ΚΝΕ, συναντήθηκαν χτες με αντιπροσωπεία του Πανελληνίου Συλλόγου Υπαλλήλων Αθλητικών Σωματείων. Τον ΠΣΥΑΣ εκπροσώπησαν οι Π. Καρυδάς (πρόεδρος), Ν. Βυθούλκας (αντιπρόεδρος), Δ. Παπαχριστοπούλου (ειδική γραμ.), Αλ. Κάσκας (μέλος). Αντικείμενο της συζήτησης ήταν τα οξυμένα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι εργαζόμενοι (και) στα αθλητικά σωματεία. Οπως σε άλλους κλάδους και οι εργαζόμενοι στον αθλητισμό βιώνουν ένα εργασιακό μεσαίωνα. Με «κουρέματα» μισθών, ελαστικές σχέσεις εργασίας, τσεκούρωμα εργατικών δικαιωμάτων, αβέβαιο «αύριο». Οι εκπρόσωποι...