Με σύνθημα «Ο Αθλητισμός είναι ανάγκη και δικαίωμα της νεολαίας», η Κομμουνιστική Νεολαία Ελλάδας διοργανώνει στις 15 και 16 Ιούνη, ένα διήμερο γνωριμίας με μαχητικά αθλήματα. Οι εκδηλώσεις του διημέρου θα γίνουν στο Κλειστό γήπεδο «Νίκος Παξιμαδάς» στην Πετρούπολη (Κώστα Βάρναλη 1-13) και θα περιλαμβάνουν επιδείξεις ελληνορωμαϊκής πάλης, ελεύθερης πάλης, παγκράτιο, τάε κβο ντο, καράτε, τζούντο, ζίου ζίτσου, αϊκίντο, muay thai, kickboxing. Η πρωτοβουλία αυτή είναι συνέχεια των δεκάδων αθλητικών δραστηριοτήτων της ΚΝΕ σε όλη την Ελλάδα, που πραγματοποιούνται είτε αυτοτελώς, είτε στα πλαίσια των Φεστιβάλ και την έχουν αγκαλιάσει ήδη άνθρωποι του χώρου αυτών των αθλημάτων. Για τη σημασία αυτής...