Η μάχη της καρέκλας ανέδειξε τελικώς πρόεδρο της ΠΑΣΕΓΕΣ τον Τζανέτο Καραμίχα και τα μέλη του προεδρείου της Συνομοσπονδίας προέκυψαν γαλαζοπράσινα. Χτες το πρωί, 3 ΠΑΣΟΚοι και 9 Νεοδημοκράτες - στο σύνολο των 21 νεοεκλεγμένων μελών του ΔΣ - μοίρασαν τις καρέκλες του προεδρείου της ΠΑΣΕΓΕΣ και όρισαν τους καρεκλοκένταυρους, που θα τις ζεσταίνουν για τα επόμενα τρία χρόνια... Ετσι, εκτός από τον Καραμίχα (που υπήρξε υποψήφιος βουλευτής Επικρατείας του ΠΑΣΟΚ), κατέλαβαν: Τη θέση του Α` αντιπροέδρου ο Γιάννης Πίττας (πρόεδρος της ΣΥΔΑΣΕ και υποψήφιος βουλευτής της ΝΔ). Τη θέση του Β` αντιπροέδρου ο Αχιλλέας Καραγκιοζόπουλος (πρώην βουλευτής της ΝΔ). Τις θέσεις του γραμματέα και του ταμία...