Ο απολογισμός δράσης, που η πλειοψηφία της ΓΣΕΕ θα καταθέσει στο 30ό Συνέδριο της Συνομοσπονδίας το Μάρτη, παρουσιάστηκε χτες στην Ολομέλεια της διοίκησης. Είναι ένας απολογισμός, που αντανακλά τη γραμμή της συναίνεσης και της υποταγής στην πολιτική κυβέρνησης-κεφαλαίου, την οποία ακολούθησε η πλειοψηφία (ΠΑΣΚΕ-ΔΑΚΕ) με συνέπεια και επιμονή την τελευταία τριετία. Και μόνο η ομολογία ότι η ΓΣΕΕ «με υπευθυνότητα στήριξε την εθνική επιλογή της ΟΝΕ..!», για την οποία μάλιστα η πλειοψηφία νιώθει περήφανη, αποδεικνύει τον επικίνδυνο και επιζήμιο για τα εργατικά συμφέροντα δρόμο, που ακολούθησε η ηγεσία της και έχει επιλέξει και στο μέλλον. Τον απολογισμό αυτό, που επιχειρεί να δικαιώσει τις...