Μετά από πολύχρονη απουσία από τις μουσικές σκηνές, ο Κώστας Καράλης εμφανίζεται μέχρι και το Σάββατο (10.30 μ.μ.) στο «Τσάι στη Σαχάρα» (Λαοδικείας 18, Ιλίσια), παρουσιάζοντας μια επιλογή από αγαπημένα του τραγούδια. Πρεμιέρα, σήμερα, στο θέατρο «Βαφείο», με το έργο «Drinking in America», που ανεβαίνει σε μετάφραση Νίκου Καλαμό, σκηνοθεσία Αντώνη Ζούλη. Ο ρατσισμός, η εξουσία, το χρήμα, τα ναρκωτικά, το αλκοόλ, η μοναξιά, η πλύση εγκεφάλου, είναι μερικά από τα θέματα των δέκα μονολόγων - μονόπρακτων που ερμηνεύει ο Νίκος Καλαμό. Μια από τις καλύτερες μπλουζ μπάντες της χώρας μας, οι «Blues Wire», εμφανίζονται σήμερα και αύριο (10.30 μ.μ.), στο «Χάουζ οφ αρτ» (Σαχτούρη 4, Ψυρρή). Ο...