Με σύνθημα δανεισμένο από τον Μ. Θερβάντες «Τρέλα δεν είναι να εγκαταλείψουμε τα όνειρά μας... Να αλλάξουμε τον κόσμο δεν είναι τρέλα, ούτε ουτοπία, είναι δικαιοσύνη!», ξεκινούν το ταξίδι τους για φέτος τα Μαθητικά Φεστιβάλ της ΚΝΕ, που θα απλωθούν σε όλη τη χώρα με πολλές δεκάδες εκδηλώσεις, αλλά και με πλούσια δραστηριότητα προετοιμασίας. Την αυλαία ανοίγουν οι Οργανώσεις της ΚΝΕ στο Μενίδι, όπου το Μαθητικό Φεστιβάλ γίνεται σήμερα, από τις 7.30 μ.μ., στο δημαρχείο Αχαρνών. Στην εκδήλωση θα βραβευτούν οι ομάδες που συμμετείχαν στο αθλητικό τουρνουά μπάσκετ που είχε προηγηθεί, θα παρουσιαστεί θεατρικό σκετς αφιερωμένο στον Νίκο Μπελογιάννη, θα μιλήσει στέλεχος της ΚΝΕ και θα ακολουθήσει...