Ανήμερα της επετείου της κατάκτησης του Κυπέλλου Κυπελλούχων στο Παναθηναϊκό Στάδιο με αντίπαλο τη Σλάβια Πράγας (4/4/1968), η ΑΕΚ καλείται να βαδίσει σε παρόμοια βήματα ευρωπαϊκής διάκρισης. Κόντρα στη Στρασμπούρ, στη Γαλλία (21.30 - Novasports), στον δεύτερο αγώνα για τα προημιτελικά του FIBA Champions League, η «Ενωση» καλείται να κάνει το βήμα για πρόκριση στο Φάιναλ 4 της διοργάνωσης. Με «προίκα» τη νίκη με διαφορά 9 πόντων στον πρώτο αγώνα και με καλή ψυχολογία από τις φετινές επιτυχίες, στην ΑΕΚ θέλουν απόψε να κάνουν το βήμα παραπάνω. Η ΑΕΚ στον τελευταίο της αγώνα ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ για το πρωτάθλημα, ωστόσο ήταν προφανές πως εξαιτίας και της μη βαθμολογικής...