Την απεργιακή μάχη που ξεκίνησαν στις 17 Ιούλη συνεχίζουν και σήμερα οι εργαζόμενοι της «Αφοί Βλάχου», κόντρα στις εντεινόμενες προσπάθειες τρομοκράτησής τους από την εργοδοσία, η οποία αξιοποιεί το τεράστιο αντεργατικό οπλοστάσιο και τις αλλεπάλληλες αποφάσεις της αστικής Δικαιοσύνης, που κρίνει τη δίκαιη απεργία τους «παράνομη». Οι εργαζόμενοι διεκδικούν την άμεση επαναπρόσληψη του συναδέλφου τους, Δαμασκηνού (Μάη) Μέντη, προέδρου του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου - Ανατολικής Αττικής και μέλους της Σωματειακής Επιτροπής του Συνδικάτου Τύπου - Χάρτου στην επιχείρηση. Παράλληλα, απαιτούν δουλειά με σύγχρονα δικαιώματα και να πεταχτούν έξω από τους χώρους δουλειάς τα «δουλεμπορικά» γραφεία. Και...