Mε τα οφέλη από τη διοργάνωση για τους εργαζομένους και τα λαϊκά στρώματα της περιοχής στον τομέα του αθλητισμού να προβλέπονται σχεδόν μηδαμινά, έγινε στην Πάτρα η τελετή έναρξης των φετινών 2ων Παράκτιων Μεσογειακών Αγώνων. Στη διοργάνωση, που θα διαρκέσει μέχρι τις 31 Αυγούστου, συμμετέχουν 26 χώρες από τη Μεσόγειο και περιλαμβάνεται η διεξαγωγή 11 αθλημάτων κυρίως του υγρού στοιχείου. Πρόκειται για μια νεοσύστατη διοργάνωση, που άρχισε το 2015 στην Πεσκάρα της Ιταλίας, και τέσσερα χρόνια μετά επιλέχθηκε ως διοργανώτρια η αχαϊκή πρωτεύουσα. Ωστόσο, όπως συνέβη και με άλλες αντίστοιχες διεθνείς αθλητικές διοργανώσεις στη χώρα μας στο παρελθόν, και στην περίπτωση των αγώνων της Πάτρας, η...