Συγκέντρωση την Κυριακή 8 Μάρτη, στις 11 π.μ., στο Σύνταγμα, αποφάσισαν να οργανώσουν δεκάδες μαζικοί φορείς του εργατικού - λαϊκού κινήματος στην κοινή σύσκεψη που οργάνωσε η Ομοσπονδία Γυναικών Ελλάδας μαζί με Ομοσπονδίες και εργατικά σωματεία την περασμένη Τετάρτη. Με το ψήφισμα που διάβασε η Εφη Χαλιού, πρόεδρος του Σωματείου Χρηματοπιστωτικού Αττικής, στη σύσκεψη, προετοιμάζεται η μαζική συμμετοχή στην κινητοποίηση. Το νήμα που ενώνει τις κοινές πρωτοβουλίες εργατικών σωματείων και Ομοσπονδιών, Ενώσεων αυτοαπασχολούμενων, φοιτητικών συλλόγων με την ΟΓΕ, ιδιαίτερα στο πλαίσιο της καμπάνιας της ΟΓΕ «Λάστιχο ωράριο - λάστιχο ζωή», είναι οι διεκδικήσεις για την εργασία των γυναικών ως...