Τα τεράστια προβλήματα που αντιμετωπίζουν στη λειτουργία τους τα μεγαλύτερα νοσοκομεία στην Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας, ως απόρροια των διαχρονικών έως και σήμερα κυβερνητικών μέτρων στον χώρο της Υγείας, αναδεικνύουν με παρεμβάσεις τους οι Οργανώσεις του ΚΚΕ. Περιοδείες, συσκέψεις, Ερωτήσεις στη Βουλή είναι στην ημερήσια διάταξη, μαζί με την πρωτοπόρα δράση των μελών και οπαδών του ΚΚΕ, ώστε να οργανωθεί η πάλη για τη διεκδίκηση μέτρων ενίσχυσης των δημόσιων νοσοκομείων, για την προστασία της υγείας και της ζωής του λαού. Σε μια ολόκληρη περιοχή, όπου υπάρχουν μεγάλα αστικά κέντρα, όπως η Πάτρα, το Αγρίνιο και ο Πύργος, η κατάσταση στον χώρο της Υγείας συνεχώς επιδεινώνεται, χωρίς εδώ και...