Με στόχο η 9η Νοέμβρη να αποτελέσει μέρα που οι εργαζόμενοι θα δείξουν τη δύναμή τους, συνδικάτα σε όλη τη χώρα δίνουν τη μάχη για να νεκρώσουν τα πάντα: Εργοστάσια και γιαπιά, λιμάνια και αεροδρόμια, εμπορικά καταστήματα και γραφεία, μεταφορικές εταιρείες, τράπεζες, σχολεία και σχολές. Για να πλημμυρίσουν οι δρόμοι με χιλιάδες απεργούς που θα μετατρέψουν τη μέρα εκείνη σε σταθμό αποφασιστικής κλιμάκωσης για αυξήσεις στους μισθούς, υπογραφή ΣΣΕ, μέτρα αντιμετώπισης της σφοδρής επίθεσης στο λαϊκό εισόδημα. Με αυτόν λοιπόν τον στόχο οι συνδικαλιστικές οργανώσεις κάνουν «τη νύχτα μέρα»: «Οργώνουν» τους χώρους δουλειάς, οργανώνουν καθημερινές κινητοποιήσεις και παρεμβάσεις, οι Γενικές...