Η Φαύστα, η Μήδεια, η Μαρία Πενταγιώτισσα, παρέα με το Ριτσάκι, τον Πατέρα Αμβρόσιο, τον Κολόμβο και άλλα πρόσωπα από την πινακοθήκη των ηρώων του Μποστ θα παρελάσουν από τη σκηνή της «Στοάς», που φέτος γιορτάζει τα τριάντα της χρόνια. Η παράσταση με τίτλο «Ακούω ήχον κώδωνος», που κάνει πρεμιέρα σήμερα, είναι μια σύνθεση σκηνών από τα θεατρικά έργα του Μποστ, από πεζά του, λεζάντες γελοιογραφιών, στίχους τραγουδιών και νούμερα από επιθεωρησιακά κείμενα που δημιούργησε ο Θανάσης Παπαγεωργίου, ο οποίος και θα σκηνοθετήσει την παράσταση. Η μουσική είναι του Βασίλη Δημητρίου, τα σκηνικά-κοστούμια της Λέας Κούση, οι χορογραφίες της Μαρίας Αλβανού. Παίζουν: Λήδα Πρωτοψάλτη, Θανάσης Παπαγεωργίου...