Στους δύο ο ένας «καίγεται»... Κάπως έτσι έχουν τα πράγματα στη σημερινή ελληνική μονομαχία για την Ευρωλίγκα, όπου ο ΠΑΟΚ φιλοξενεί στο Αλεξάνδρειο τον Παναθηναϊκό (21.00, ΕΤ-3). Μπορεί για τους φιλοξενούμενους ο αγώνας να έχει τυπική σημασία ή και ψυχολογική, αφού μια νίκη στη Θεσσαλονίκη πάντα μετράει. Για τους γηπεδούχους όμως η νίκη είναι ζωτικής σημασίας. Ο «Δικέφαλος» δεν έχει πλέον άλλα περιθώρια απωλειών εντός έδρας, εάν θέλει να διατηρήσει ακέραιες τις ελπίδες του για μια θέση στην πρώτη τριάδα του ομίλου και ειδικότερα για τη 2η θέση που αποτελεί διακαή πόθο. Πάντως πριν από ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι τα προβλήματα δε λείπουν για τον Κώστα Φλεβαράκη, αφού το ιατρικό δελτίο της...