Τετάρτη 24 Αυγούστου 2005
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣΡΙΖΟΣΠΑΣΤΗΣ

Eurokinissi

Σε ένα ματς ακατάληλο για... καρδιακούς ο Παναθηναικός πέτυχε σπουδαία νίκη πρόκριση στην παράταση με 4-1 απέναντι στην μαχητική Βίσλα. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έφερε το ίδιο αποτέλεσμα με αυτό της Κρακοβίας αν και οι πράσινοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-0. Στο 62' ο Μορίς με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από φάουλ του Χαραλαμπίδη και ο Ολισαντέμπε τρία λεπτά αργότερα έφεραν τους πράσινους σε τροχιά πρόκρισης. Στο 78' 'ομως οι Πολωνοί με ασύληπτο αριστερό βολέ έφερε σε θέση ισχύος τους φιλοξενούμενους. Η... ψυχή των 60.000 και πλέον φιλάθλων του τριφυλιού ήρθεσ τη θέση της στο 87' όταν από σουτ του Παπαδόπουλου και αφού η μπάλλα βρήκε στον Γκλοβίτσκι διαμορφώθηκε το 3-1 σκορ του κανονικού...