Να έρθουν σε ρήξη με το σύστημα που συντηρεί τον αθλητισμό σαν εμπόρευμα και σκοπό έχει μόνο το κέρδος, κάλεσε η Λούλα Καρατζά, μέλος του Τμήματος Αθλητισμού της ΚΕ του ΚΚΕ, τους εκπροσώπους του ΔΣ της Αθλητικής Ομοσπονδίας Ατόμων με Αναπηρία (EAOM - ΑΜΕΑ) στο πλαίσιο συνάντησης που έγινε χτες στον Περισσό με αντιπροσωπεία του Κόμματος. Στη συνάντηση συμμετείχαν ακόμη, ο Παναγιώτης Κοσιώνης, βουλευτής Αχαΐας και αντιπρόεδρος της Βουλής, ο Χάρης Χουρδάκης, μέλος του Τμήματος Υγείας - Πρόνοιας της ΚΕ. Η συνάντηση έγινε ενόψει και της σημερινής παράστασης διαμαρτυρίας της Ομοσπονδίας στη ΓΓΑ προκειμένου να ζητήσουν τη λύση στα αιτήματά τους από τον υφυπουργό ΑΘλητισμού Γιώργο Ορφανό. Οπως...
«Πρόκειται για αναγκαστικό βήμα, για να μην καταρρεύσει το σύστημα. Είναι όμως αντίθετο από τη λαϊκή ανάγκη για άθληση». Με τη φράση αυτή περιέγραψε το εγχείρημα για τη δημιουργία της «Σούπερ Λίγκας»...