Σήμερα στις 11 το πρωί πραγματοποιείται το ετήσιο πολιτικό μνημόσυνο για τον Χαρίλαο Φλωράκη, στον τάφο του στην τοποθεσία του Αϊ Λιά, στο Παλιοζογλώπι Καρδίτσας, στο οποίο θα μιλήσουν η ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ Αλέκα Παπαρήγα και ο Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ Θέμης Γκιώνης. Με τη συμπλήρωση ενός χρόνου από το θάνατο του Επίτιμου Προέδρου του ΚΚΕ, αύριο Δευτέρα στις 7 το απόγευμα η ΚΕ του Κόμματος θα υποδεχτεί στο σπίτι που ζούσε - το οποίο αποτελεί προσφορά του Χ. Φλωράκη στο Κόμμα - αντιπροσωπείες μελών και φίλων της ΚΝΕ, νέων εργατών και εργατριών, μαθητών, φοιτητών, σπουδαστών και σπουδαστριών. Ο χώρος θα λειτουργήσει ως «ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ - ΑΡΧΕΙΟ "ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ" ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΚΕ». Οπως...