Εκδήλωση για την παρουσίαση της έκδοσης της Ελληνικής Επιτροπής για τη Διεθνή Υφεση και Ειρήνη (ΕΕΔΥΕ) «ΝΑΤΟ και Ευρωπαϊκή Ενωση: Εργαλεία του κεφαλαίου κατά των λαών» διοργανώνει η Επιτροπή Ειρήνης Φλώρινας, αύριο Τετάρτη 2 Οκτώβρη, στις 6 μ.μ., στην «Οδό Ονείρων». Θα μιλήσει ο Νίκος Ζώκας, αντιπρόεδρος της ΕΕΔΥΕ.
Την εκδήλωση θα πλαισιώσει αντιπολεμικό θεατρικό δρώμενο από ομάδα του Συλλόγου Γυναικών Φλώρινας.