Στη συναυλία θα συμμετέχουν οι παρακάτω καλλιτέχνες με αλφαβητική σειρά: Αετόπουλος Γιώργος, Βογιατζής Μανώλης, Κουμανδράκης Αντώνης, Μυστακίδης Δημήτρης, Μωραΐτης Αποστόλης (μαζί του Μαλακατές Περικλής, Παπαναστασάτος Παύλος), Πρατσινάκης Βασίλης, Σακελλαράκης Γιάννης, Στόκας Μπάμπης, Ταλέας Νίκος, Τριανταφυλλίδης Κώστας, «Υπεραστικοί», Φάκαλης Γιώργος, Φιλιππουπολίτης Γιάννης, Φραγκούλη Μαρία.
«Με αλληλεγγύη και ενότητα συνεχίζουμε την προσπάθεια, ενισχύοντας οικονομικά και με αυτήν τη διαδικτυακή συναυλία τον αγώνα μας. Για να καταφέρουμε να οργανώσουμε το επόμενο κρίσιμο διάστημα ακόμα πιο δυναμικές και μαζικές κινητοποιήσεις!», τονίζουν τα Σωματεία.
Διαδικτυακή σύσκεψη για τις εργαζόμενες γυναίκες στον Επισιτισμό - Τουρισμό διοργανώνει το Συνδικάτο Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών - Επισιτιστικών Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης - Πιερίας - Χαλκιδικής σήμερα στις 6 μ.μ. (για συμμετοχή, τηλ. στο 6983058063). Επίσης σήμερα, το ΣΕΤΕΠΕ καλεί σε ανοιχτή σύσκεψη διανομέων, στις 11 π.μ., στο πάρκο απέναντι από το Εργατικό Κέντρο Θεσσαλονίκης.