Πολιτική εκδήλωση στο πλαίσιο των προσυνεδριακών εκδηλώσεων, με τίτλο «Δυνατό ΚΚΕ, Νους - Καρδιά - Οργανωτής της εργατικής λαϊκής πάλης για το σοσιαλισμό», διοργανώνει η ΚΟΒ Πολίχνης την Τρίτη 22 Ιούνη στις 8 μ.μ., στο παλιό δημαρχείο Πολίχνης. Θα μιλήσει ο Γρηγόρης Κλιγκόπουλος, Γραμματέας της Τομεακής Οργάνωσης Δυτικής Θεσσαλονίκης του ΚΚΕ.
Θα ακολουθήσει πολιτικό μνημόσυνο για τους συντρόφους - μέλη της ΚΟΒ που «έφυγαν» μέσα στην πανδημία, Δημοσθένη Μιχαηλίδη, Γιώργο Στολτίδη και Χαράλαμπο Καλαϊτζή.
Στη συνέχεια θα προβληθεί το ντοκιμαντέρ «Ο Δρόμος μας» και η εκδήλωση θα κλείσει με μουσικό πρόγραμμα. Στον χώρο θα λειτουργεί βιβλιοπωλείο της «Σύγχρονης Εποχής».