Φωτιά ξέσπασε χτες τα ξημερώματα σε διαμέρισμα 2ου ορόφου πολυκατοικίας στο Λουτράκι, εξαιτίας της οποίας επτά άτομα μεταφέρθηκαν με ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ στο Κέντρο Υγείας Λουτρακίου, με αναπνευστικά προβλήματα. Η επιχείρηση διάσωσης κράτησε πάνω από δύο ώρες. Η πυρκαγιά επεκτάθηκε γρήγορα σε όλα τα διαμερίσματα του 2ου και του 3ου ορόφου, με αποτέλεσμα να κινδυνέψουν άμεσα όλοι οι ένοικοι της πολυκατοικίας.