Αλλαγή στην κορυφή του 1ου ομίλου της Super League 2 και ανακατατάξεις στις πρώτες θέσεις του 2ου ομίλου έφερε η εμβόλιμη 8η αγωνιστική, που το κυρίως μέρος της πραγματοποιήθηκε χτες και η οποία ολοκληρώνεται σήμερα.
Στον 1ο όμιλο ξεχώρισε η μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Ξάνθης με 1-0 επί του ΠΑΟΚ Β', που σε συνδυασμό με το 1-1 της Βέροιας με τον Ολυμπιακό Β' έφερε την ακριτική ομάδα στην κορυφή. Στον 2ο όμιλο η νικηφόρα πορεία της ΑΕΚ Β' σταμάτησε στη Ζάκυνθο (0-0), ενώ ο Λεβαδειακός μεγάλωσε τη διαφορά του στην κορυφή χάρη στο σημαντικότατο «διπλό» στην Κρήτη επί του Ηρόδοτου με 1-0.
1ος όμιλος: ΠΑΟΚ Β' - Ξάνθη 0-1, Ολυμπιακός Β' - Βέροια 1-1, Ολυμπιακός Βόλου - Θεσπρωτός 0-1, Τρίκαλα - Πιερικός 1-0, ΑΕΛ - Αναγέννηση Καρδίτσας 0-0, Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Πόντου 0-2, Πανσερραϊκός - Τρίγλια 2-0. Σήμερα: Νίκη Βόλου - Καβάλα (15.00). Ρεπό: Αλμωπός.
2ος όμιλος: Ζάκυνθος - ΑΕΚ Β' 0-0, Ηρόδοτος - Λεβαδειακός 0-1, Αστέρας Βλαχιώτη - Καραϊσκάκης 1-1, Διαγόρας Ρόδου - Παναθηναϊκός Β' 1-2, Χανιά - Καλαμάτα 1-2, Ιεράπετρα - Κηφισιά 2-1, Αιγάλεω - Ρόδος 3-1. Αναβλήθηκε το Καλλιθέα - Επισκοπή. Ρεπό: Εργοτέλης.