Εκδήλωση στο Πολυτεχνείο (συγκρότημα Πατησίων) την Τρίτη 15 Νοέμβρη στις 5.30 μ.μ., με ομιλητή τον Γραμματέα του ΚΣ, Νίκο Αμπατιέλο, διοργανώνει η Οργάνωση Σπουδάζουσας Αθήνας της ΚΝΕ στο πλαίσιο του αγωνιστικού εορτασμού της εξέγερσης του Πολυτεχνείου τον Νοέμβρη του '73.
Εκδήλωση για τον ξεσηκωμό του Πολυτεχνείου οργανώνει η Περιφερειακή Οργάνωση ΑΕΙ Θεσσαλονίκης της ΚΝΕ, τη Δευτέρα 14 Νοέμβρη, στις 7 μ.μ. στο Αμφιθέατρο «Παναγιωτόπουλος» της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ.
Θα μιλήσει ο Θανάσης Παφίλης, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, και θα υπάρξει και σύντομο μουσικό αφιέρωμα στα τραγούδια του αγώνα.