Εκδήλωση - συζήτηση με πανεπιστημιακούς δασκάλους και ερευνητές του ΑΠΘ, του ΠΑΜΑΚ και του ΔΙΠΑΕ, με θέμα «Πολιτικές Εξελίξεις και ο αντίκτυπός τους στα ΑΕΙ», πραγματοποιεί η Τομεακή Οργάνωση Πανεπιστημίων της ΚΟ Κεντρικής Μακεδονίας του ΚΚΕ την Παρασκευή 25 Νοέμβρη.
Η εκδήλωση θα γίνει στο αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του ΑΠΘ στις 3 μ.μ. Την κεντρική εισήγηση θα κάνει η Θεανώ Καπέτη, μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ και Γραμματέας της ΚΟ Κεντρικής Μακεδονίας.