Περιγράφοντας τα γεγονότα, ο μάρτυρας ανέφερε ότι μέλη της Χρυσής Αυγής είχαν ακροβολιστεί σε στρατηγικά σημεία στην αίθουσα. «Εμένα ως προεδρεύοντα με έπιασε από το πέτο ο Παναγιώταρος και μου είπε "γιατί δεν λες το όνομά σου ρε, να πεις ότι σε λένε Λεβί"»... Για την αποχώρηση του τάγματος εφόδου κατέθεσε ότι ο Παναγιώταρος έδωσε την εντολή «πάμε να φύγουμε». Είπε ακόμα ότι το στοιχείο της βίας είναι εγγενές και δομικό στη Χρυσή Αυγή, είναι μια βία που επιδεικνύουν για να κάνουν επίδειξη δύναμης και εξουσίας, και ότι δεν αποδοκιμάστηκε από την ηγεσία η δολοφονία Φύσσα. «Θα είχε αλλάξει αμέσως το κλίμα αν το είχε κάνει», τόνισε χαρακτηριστικά.