RIZOSPASTIS |
Τόνισε ότι «βάζουμε στο στόχαστρο την πολιτική που ξεπούλησε τις μεταφορές και τα πανεπιστήμια στον βωμό του κέρδους των λίγων. Μεγάλος αγωνιστικός σταθμός είναι οι φοιτητικές εκλογές. Να στηριχθούν τα ψηφοδέλτια της "Πανσπουδαστικής" για να στείλουμε πανελλαδικό μήνυμα καταδίκης της εμπορευματοποίησης της Ανώτατης Εκπαίδευσης, των ιδιωτικών πανεπιστημίων, της κυβέρνησης και της ΕΕ για να γίνουν περισσότεροι οι ζωντανοί φοιτητικοί σύλλογοι, για να δοθεί ώθηση στη διεκδίκηση».