Το ψηφοδέλτιό της για τις εκλογές της διοίκησης της Εταιρείας Ελλήνων Λογοτεχνών που θα γίνουν τη μεθαύριο Κυριακή, από τις 10 πμ, ανακοίνωσε η «Πανδημοκρατική Ενότητα Λογοτεχνών - Συνεργαζομένων».
Υποψήφιου για το Διοικητικό Συμβούλιο είναι: Θάνος Ασίκης, Κωνσταντίνος Αυγητίδης, Τάσος Εγγλέζος, Γιάννης Καραβίδας, Θόδωρος Κοΐνης, Τίτος Κοκκινέας, Νίκος Κυτόπουλος, Σοφία Μαλτέζου, Γιώργος Μωραΐτης, Αριστείδης Πετρόπουλος, Θεόδωρος Πολιτόπουλος, Δημήτρης Χαλιβελάκης.
Για την ΕΕ: Αλέξανδρος Καρυάς, Νίκανδρος Κεπέσης, Νικόλαος Κοσμάς, Γιώργος Μανέτας, Παναγιώτης Παπασταύρου, Μαρία Σιδέρη.
Η ΑΠΕΛ-Σ συμμετέχει με ψηφοδέλτια και για τα υπόλοιπα όργανα της ΕΕΛ: Επιτροπή Κρίσης Νέων Μελών και Πειθαρχικό Συμβούλιο.