Μετά από 5 χρόνια υπομονής ο Λεβαδειακός επιστρέφει στη Β΄ Εθνική. Οι πράσινοι επικράτησαν με 2-1 της Καβάλας στο μπαράζ που διεξήχθη στο «Αλκαζάρ» και μαζί με τους Ποσειδώνα Νέων Πόρων και Εργοτέλη θα αγωνίζονται από τη νέα περίοδο στη Β΄ Εθνική. Αντίθετα, οι «Αργοναύτες» θα ακολουθήσουν τους Παναιγιάλειο και Αθηναϊκό (οι δύο τελευταίοι υποβιβάστηκαν λόγω χρεών) και θα αγωνίζονται από τη νέα περίοδο στη Γ΄ Εθνική. Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με τον Τσουκαλίδη (20), ενώ ο Τσαγκάρης με αυτογκόλ ισοφάρισε (24`) για την Καβάλα. Ετσι, ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, όπου οι παίκτες του Δημήτρη Φαράντου πήραν την άνοδο χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παστού (97ο λεπτό).