Πέθανε ο σύντροφος Γιώργος Παπαθεοδώρου, δραστήριο μέλος του ΚΚΕ στην ΚΟΒ Ν. Ηρακλείου Αττικής έως την τελευταία στιγμή της ζωής του. Η κηδεία του γίνεται σήμερα, Τρίτη 20 Αυγούστου, στις 5 το απόγευμα στο παρεκκλήσι του νεκροταφείου Παλαιού Ηρακλείου.
Στη μνήμη του το Αχτιδικό Γραφείο της Β/Δ Αχτίδας της ΚΟΑ προσφέρει 100 ευρώ στο ΚΚΕ.
Επίσης, στη μνήμη του η Ελένη Μπέλλου προσφέρει στο ΚΚΕ 25 ευρώ και η Αλέκα Γιαννούση 50 ευρώ.