Με το κλίμα στην ομάδα να είναι ιδιαίτερα καλό, μετά και την απόφαση του Γερμανού τεχνικού, Οτο Ρεχάγκελ, να παραμείνει στο τιμόνι τουλάχιστον μέχρι το 2008, το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα υποδέχεται σήμερα σε διεθνές φιλικό την Ουγγαρία, στο «Γ. Καραϊσκάκης» (21.15, ΜΕΓΚΑ). Το παιχνίδι κόντρα στο συγκρότημα του Λόταρ Ματέους αναμένεται να σηματοδοτήσει και την έναρξη της νέας εποχής στην Εθνική, που άρχισε με την κλήση νέων παικτών. Αναφερόμενος στο σημερινό αγώνα ο Ρεχάγκελ είπε: «Κάνουμε μια νέα αρχή. Θέλουμε να είμαστε παρόντες και στο ΕΥΡΩ 2008, ώστε να υπερασπιστούμε τον τίτλο μας». Οσον αφορά την απόφαση παραμονής του, συμπλήρωσε: «Δεν μπορούσα να πάρω άλλη απόφαση. Η Εθνική είναι κάτι ξεχωριστό για μένα».