Συνεχίζονται οι δραστηριότητες της ΚΟΑ του ΚΚΕ, που εντάσσονται στην πολιτική της εξόρμηση με γενικό τίτλο: «Η απάντηση του ΚΚΕ στην αντιλαϊκή επίθεση και οι Νομαρχιακές και Δημοτικές εκλογές». Σήμερα, Τετάρτη 21 Ιούνη, πραγματοποιούνται οι εξής εκδηλώσεις:
- Ο Σπύρος Χαλβατζής, υποψήφιος δήμαρχος Αθηναίων με τη «Συμπαράταξη για την Αθήνα», θα περιοδεύσει στο τμήμα Μηχανογράφησης της Εμπορικής Τράπεζας (Μεσογείων 276), στις 11 το πρωί.
- Η Αιμιλία Αγκαβανάκη, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, θα περιοδεύσει στην Εμπορική Τράπεζα (κεντρικό κατάστημα, οδός Σοφοκλέους), στις 9.30 π.μ.