Πολιτικές εκδηλώσεις του ΚΚΕ
- Οι ΚΟ Βύρωνα πραγματοποιούν συνεστίαση προς τιμήν των 77 χρόνων από την ίδρυση του ΚΚΕ και του 15ου Συνεδρίου του Κόμματος σήμερα στις 9 μ.μ. στο κέντρο "Αρχοντικό" (Αγ. Δημητρίου 17 και Ηροδότου, στο ύψος Βουλιαγμένης 212).
- Η ΚΟΒ Ατσαλένιου - Μασταμπά Ηρακλείου, προς τιμήν του 15ου Συνεδρίου του ΚΚΕ πραγματοποιεί συνεστίαση αύριο Σάββατο στις 8.30 μ.μ. στην ταβέρνα "Στάχυ" (στην αρχή της οδού Καστρινάκη).
- Η Επιτροπή Ετεροδημοτών Μεσσηνίας του ΚΚΕ πραγματοποιεί συγκέντρωση με θέμα "Παρουσίαση των ντοκουμέντων της ΚΕ για το 15ο Συνέδριο του ΚΚΕ" την Τετάρτη 27-3-96 στην ΚΟΑ (Βερανζέρου και Κοτοπούλη).