Σε εξέλιξη βρίσκεται από χτες η έξοδος των Αθηναίων προς την επαρχία. Στους κακούς οιωνούς του προβληματικού οδικού δικτύου και της πεποίθησης ότι το ...κακό συμβαίνει πάντα στους άλλους, χτες προστέθηκε και η καιρική αστάθεια. Πάντως σύμφωνα με την ΕΜΥ, οι βροχές ήταν πρόσκαιρο φαινόμενο και ο καιρός του τριημέρου αναμένεται ιδιαίτερα καλός. Συμβολική κατάληψη της Εθνικής οδού Αθηνών - Λαμίας στο ύψος του 32ου χιλιομέτρου, έκαναν χτες για μισή ώρα, κάτοικοι των κοινοτήτων της Βορειοανατολικής Αττικής, που αντιδρούν στη χωροθέτηση μονάδας διαχείρισης απορριμμάτων στην περιοχή τους