Το θέατρο "Παλλάς" φιλοξενεί την Κυριακή 12 Μάη (11.15πμ) την Κρατική Ορχήστρα Αθηνών.Με σολίστ στο κλαρινέτο τον Μιλτιάδη Μουμουλίδη και υπό τη διεύθυνση Βύρωνα Φιδετζή θα ερμηνεύσει Βέμπερ, Φάλα και Ραβέλ.
Συναυλία με την Ουγγρική Ορχήστρα Δωματίου "Ρόζεμαρινγκ" θα δοθεί τη Δευτέρα (8.30μμ), στο Θέατρο Κολεγίου Αθηνών. Συμμετέχουν ο Πέτρος Γαϊτάνος στο τραγούδι και ο Θανάσης Πολυκανδριώτης στο μπουζούκι.