Στον Ολυμπιακό για τα δύο επόμενα χρόνια
Στα ερυθρόλευκα θα ντυθεί και πάλι ο Ρέφικ Σαμπανάτζοβιτς. Μετά την 5ετή θητεία του στην ΑΕΚ θα φορέσει και πάλι τα "κόκκινα", όπως στον Ερυθρό Αστέρα. Ο παίκτης μαζί με το θείο του και μάνατζερ Τίκο Λιάλεβιτς συμφώνησαν σε όλα με τον Γιώργο Λούβαρη και για δύο χρόνια θα είναι παίκτης του Ολυμπιακού αντί 140 εκατομμυρίων δραχμών. Η μεταγραφή του Σάμπα εκτός απροόπτου θα ανακοινωθεί σήμερα από την Πειραϊκή ΠΑΕ.
Σειρά στις μεταγραφές για τον Ολυμπιακό θα πάρει τώρα το "δίδυμο" του Πανηλειακού Στέλιος Γιαννακόπουλος και Πρέτραγκ Τζόρτζεβιτς. Οσον αφορά τον δεύτερο οι πληροφορίες θέλουν ήδη να έχει επέλθει συμφωνία.
Το θέμα του Ντέμη Νικολαϊδη παρουσιάζει στασιμότητα, αφού ο παίκτης θέλει να πάει στην ΑΕΚ ή να μείνει στη Ριζούπολη και τον Απόλλωνα και την επόμενη χρονιά.