Τετράωρη στάση εργασίας, από τις 10πμ ως τις 2μμ, πραγματοποιούν σήμερα οι εργαζόμενοι στις δημόσιες Σχολές Τουριστικών Επαγγελμάτων, Αναβύσσου, Ναυπλίου, Ηρακλείου, Ρόδου, Κέρκυρας, Μακεδονίας, Γαλαξειδίου, Θράκης και κεντρικής υπηρεσίας. Την κινητοποίηση αποφάσισαν οι Σύλλογοι Τακτικών και Εκτάκτων Υπαλλήλων και με κύρια αιτήματα την ολοκλήρωση του κανονισμού λειτουργίας των σχολών και τη χορήγηση ειδικού πριμ παραγωγικότητας, όπως αυτό χορηγείται σε όλο το δημόσιο τομέα. Με κοινή τους ανακοίνωση οι Σύλλογοι καταγγέλλουν τη στάση αδιαφορίας που κρατά απέναντι στα προβλήματα των εργαζομένων ο υφυπουργός Ανάπτυξης, Φ. Ιωαννίδης και προειδοποιούν με κλιμάκωση των κινητοποιήσεών τους.