Η 18άδα για το παιχνίδι με την Ελλάδα
Ενα κράμα παλιών και νέων παιχτών αποτελούν οι επιλογές του τεχνικού της Δανίας, Μπο Γιόχανσον, για το παιχνίδι με την Εθνική Ελλάδας, το οποίο θα γίνει στην Κοπεγχάγη στις 9/10. Οι 18 "Βίκιγκς" είναι: Σμάιχελ, Κρογχ (τερματοφύλακες), Χόεγκ, Φρίις - Χάνσεν, Χέλβεγκ, Λάρσεν, Ρέπερ, Ρίτερ (αμυντικοί), Μπιούρ, Γκόλντμπακ, Αλαν Νίλσεν, Σιόνεμπεργκ, Τόμσεν (μέσοι), Αντερσεν, Μπρίαν και Μίκαελ Λάουντρουπ, Μέλερ, Π. Νίλσεν (επιθετικοί).