Συνεστιάσεις, με στόχο τη συγκέντρωση χρημάτων για την αποκατάσταση των καταστροφών στην έδρα της ΚΕ και τη διάσωση των ιστορικών αρχείων του ΚΚΕ, πραγματοποιούν αυτό το διάστημα πολλές Κομματικές Οργανώσεις. Συγκεκριμένα:
- Οι ΚΟ Μεσογείων - Σταυρού σήμερα στις 9 μ.μ. στο κέντρο "ΑΣΤΕΡΙ" (στο 16ο χιλιόμετρο της Λεωφ. Λαυρίου, στην Παιανία). Στη συνεστίαση θα παρευρεθεί ο βουλευτής του ΚΚΕ Δήμος Κουμπούρης.
- Η ΚΟΒ Μεταμόρφωσης - Βύρωνα σήμερα στις 8.30 μ.μ. στην κοσμική ταβέρνα "Το χωριό" στο Παγκράτι (Ζηνοδότου 2, παλαιό τέρμα τρόλεϊ).
- Η ΝΕ Ηρακλείου αύριο Σάββατο στις 8 μ.μ. στο "Λιμενικό Περίπτερο" του Καλομοίρη. Στη διάρκεια της συνεστίασης θα κοπεί η πρωτοχρονιάτικη πίτα της ΝΕ, ενώ θα χαιρετίσει ο Τηλέμαχος Δημουλάς μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ.
- Οι ΚΟΒ Τούμπας και Τριανδρίας Θεσσαλονίκης την Κυριακή 22-1-95 στις 8.30 μ.μ. στο κέντρο "ΛΙΟΛΙΟΣ" (στην στροφή Τριανδρίας). Η τιμή της πρόσκλησης είναι 2.000 δραχμές.
Η ΚΝΕ
Η Οργάνωση Κεντρικής Εύβοιας της ΚΝΕ σήμερα στο "Καφέ - ΟΘΩΝΑΣ" στις Κεχριές.