Με νέες εξαγγελίες αλλά και έντονη.... αμφισβήτηση για τον τρόπο εκλογής της έδωσε χτες την "παρθενική" της συνέντευξη Τύπου η νέα διοίκηση της Ομοσπονδία Αντισφαίρισης. Ο αντιπρόεδρος Γιώργος Παπαδέας με έγγραφη δήλωσή του πριν την έναρξη της συνέντευξης κατηγόρησε πρόεδρο και γενικό γραμματέα για "μαγειρέματα" και "ρίξιμο" του ίδιου, αφού του είχαν... τάξει τη θέση του προέδρου. Ακόμη μίλησε για "απροκάλυπτη κομματική επιδρομή" από το ΠΑΣΟΚ. Σε απάντηση που έδωσε ο πρόεδρος Σπύρος Ζαννιάς ζήτησε από τον κ. Παπαδέα να βοηθήσει την Ομοσπονδία από το "κομψό πόστο" του αντιπροέδρου και να χαμηλώσει τους τόνους για το καλό του αθλήματος.
Οσον αφορά το... ζουμί της συνέντευξης ο κ. Ζαννιάς αφού έκανε μια σύντομη αναφορά στην ιστορία του τένις στην Ελλάδα αναφέρθηκε στους φιλόδοξους στόχους της νέας διοίκησης που επικεντρώνονται σε: 1) Αποκέντρωση και περιφερειακές ενώσεις. 2) Αξιοποίηση του ελληνικού τεχνικού δυναμικού. 3) Σύνδεση του αθλήματος με την ιστορία του. 4) Ανοιγμα στα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης και στους χορηγούς. 5) Εσωτερικά πρωταθλήματα - σχολικά πρωταθλήματα. 6) Ανάπτυξη διεθνών σχέσεων. Το νέο ΔΣ απαρτίζεται από τους: Πρόεδρος: Σπύρος Ζαννιάς, αντιπρόεδροι: Σπύρος Ιγγλέσης, Γιώργος Παπαδέας, γενικός γραμματέας: Παναγιώτης Κοντός, αναπληρωτής γγ: Ανδρέας Αρβανίτης, ταμίας: Κώστας Νικολαφιδης, αναπληρωτής ταμίας: Μιχάλης Παγώτος, έφορος αγωνιστικού: Ευαγγελία Σαρατζίδου, μέλη: Δημήτρης Γιαννουλόπουλος, Κατερίνα Εμμανουηλίδου, Μιχάλης Μαλάμος.