Τιμητική βραδιά για τον Δημήτρη Ψαθά,διοργανώνει, σήμερα,(7.30μμ) το Κέντρο Νεότητας Χαλανδρίου (Δαναϊδων και Αντιγόνης, Πλατεία Κέννεντυ). Θα μιλήσουν ο δήμαρχος Χαλανδρίου Κ. Παττακός και η κόρη του συγγραφέα Μ. Ψαθά. Το πρόγραμμα θα παρουσιάσει ο ηθοποιός - σκηνοθέτης Τάσος Ράμσης,με την ευθύνη του οποίου το Θεατρικό Εργαστήρι θα παρουσιάσει το πρώτο μέρος της κωμωδίας "Μικροί Φαρισαίοι" και αποσπάσματα άλλων έργων του Ψαθά. Θα λειτουργήσει και έκθεση φωτογραφίας και βιβλίου του συγγραφέα. Είσοδος ελεύθερη.