Ενα ντοκιμαντέρ ακόμα θα μας παρουσιάσει η ΕΤ-1 στις 20.10 με τίτλο "Κωνσταντινούπολη, ω! του Κωνσταντίνου Καλλίπολις Εράσμια" σε σκηνοθεσία Τάκη Βενετσανάκου και σενάριο - έρευνα της Μαρίας Δρόγκαρη. Αφηγητές: Μαρία Ξενουδάκη και Δημήτρης Αθανασόπουλος. Θα ακουστούν αποσπάσματα από το βιβλίο της Μαρίας Δρόγκαρη: "Είναι της ελληνικής ψυχής ιστορική οδοιπορία και περιήγηση και άγγιγμα στα ιερά και τα όσια της φυλής στο χώρο - χρόνο Κωνσταντινούπολη ως την άκρη του καιρού φτάνοντας (...)". Η μουσική είναι του Γιώργου Τσαγκάρη.