Το Θέατρο "Σημείο" παρουσιάζει από σήμερα την τραγωδία του Σοφοκλή "Τραχίνιες", με υπότιτλο "Η κυκλοφορία των δηλητηρίων".Πρόκειται για μια παράσταση σε εξέλιξη, που θα παίζεται το τέλος Απριλίου. Μια απελπισμένη τραγωδία που διηγείται τον έρωτα της Δηιάνειρας και την πτώση του Ηρακλή. Η μετάφραση είναι του Κ. Χ. Μύρη,η σκηνοθεσία του Νίκου Διαμαντή,τα σκηνικά και τα κοστούμια της Φλόρας Κουτσουμάνη,η μουσική επιμέλεια τουΜιχάλη Λαπιδάκη,η χορογραφία της Αντιγόνης Γύρα.Παίζουν οι: Ιωάννα Μακρή, Γιώργος Κώνστας, Γεράσιμος Δεστούνης, Κίμων Ρηγόπουλος, Γιώργος Σπανόπουλος, Ελενα Καμηλάρη, Κωνσταντίνα Χαραλαμποπούλου, Ιωάννα Καμπυλαυκά.