Κατέληξε τελικά χτες το απόγευμα ο άτυχος 17χρονος μαθητής από τον Πύργο που νοσηλευόταν σε κρίσιμη κατάσταση στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου του Ρίου. Ο 17χρονος μαθητής Τ. Κ. του 1ου Λυκείου Πύργου προσβλήθηκε από καλπάζουσα μικροβιακή μηνιγγίτιδα. Μεταφέρθηκε την περασμένη Πέμπτη στο νοσοκομείο του Πύργου. Στη συνέχεια μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο «Αγιος Ανδρέας» Πάτρας και από κει στη ΜΕΘ του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου του Ρίου.