Στο πλαίσιο της πάλης ενάντια σε όλα τα ναρκωτικά και ενόψει της Παγκόσμιας Μέρας Κατά των Ναρκωτικών στις 26 Ιούνη, η Κομματική Οργάνωση Αθήνας του ΚΚΕ προγραμματίζει το επόμενο διάστημα μια σειρά από συναντήσεις με τις θεραπευτικές κοινότητες εξαρτημένων ατόμων και τους συλλόγους των οικογενειών τους, συγκεκριμένα:
-- Μεθαύριο Δευτέρα 23/6 στις 9.30 π.μ. το ΚΕΘΕΑ στο Παγκράτι θα επισκεφτεί κλιμάκιο του Κόμματος, με επικεφαλής την Βέρα Νικολαΐδου.
-- Την Τρίτη 24/6 στις 11 π.μ. στο ΚΕΘΕΑ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ (Εξάρχεια, Τσαμαδού 7) η Εύα Μελά. Την ίδια μέρα, στις 5 μ.μ., αντιπροσωπεία του ΚΚΕ με επικεφαλής τον Γιάννη Πρωτούλη θα επισκεφτεί την κοινότητα ΔΙΑΒΑΣΗ (Σταυροπούλου 29, Πλατεία Αμερικής).
-- Την Τετάρτη 25/6 στις 11 π.μ. στο ΚΕΘΕΑ ΑΛΦΑ (Χαρβούρη 1, Μετς) η Λιάνα Κανέλλη.
Την ίδια μέρα, κλιμάκιο του Κόμματος με επικεφαλής την Λίλα Καφαντάρη, θα επισκεφτεί στις 5 μ.μ. τη Μονάδα απεξάρτησης τοξικομανών 18 ΑΝΩ και στις 6 μ.μ. την ίδια μέρα συνάντηση με τον σύλλογο γονέων 18 ΑΝΩ.