Εκδήλωση τιμής για τους ήρωες του ΕΛΑΣ που έδωσαν τη ζωή τους στη μάχη με τους γερμανοφασίστες κατακτητές, το 1943, στη Μερίτσα Καλαμπάκας, διοργανώνουν αύριο, Κυριακή 7 Μάρτη, στις 11 το πρωί, τα Παραρτήματα Τρικάλων και Καλαμπάκας της ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ.
Στην εκδήλωση συμμετέχει και το Παράρτημα Λάρισας της ΠΕΑΕΑ - ΔΣΕ. Aναχώρηση πούλμαν από τη Λάρισα για τη Μερίτσα στις 8.30 το πρωί, από την πλατεία Εβραίων.