07.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Πολωνικά κινούμενα σχέδια
09.00 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με το Τσίρκο ΜΕΝΤΡΑΝΟ
10.00 ΤΕΧΝΟΜΟΡΦΕΣ Βιτρώ, η τέχνη του χρώματος του γυαλιού
10.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Ηπειρώτικο πανόραμα, από την ορχήστρα του Θωμά Λώλη
11.10 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Γιορτή τσίπουρου
11.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ Με χορευτικά του Δήμου Περάματος
12.25 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ...με τη μοναδική Γιώτα Βέη
13.20 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Σόλο Σάνι»
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
15.25 ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΟ ΛΑΪΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (Ε) Με τον Πάρη Μήτσου και την παρέα του
18.25 ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΤΟΝ «902» Θα μεταδοθεί η θεατρική παράσταση του Roze Vitrak «Βίκτωρ ή τα παιδιά στην εξουσία»
20.20 ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ Με τον Γιάννη Κότσιρα
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.20 Η ΚΟΥΒΑ ΜΠΟΡΕΙ Μια εκπομπή που παρουσιάζει μικρά και μεγάλα επιτεύγματα στο Νησί της Επανάστασης, με αφορμή τα 50χρονα της Κουβανικής Επανάστασης και σε συνεργασία της τηλεόρασης του «902» με την κουβανική. Επιμέλεια - παρουσίαση Αννα Μπαλλή, Μανουέλ Καταλάν
21.35 ΜΙΚΡΟΠΡΟΟΠΤΙΚΗ Οι ταινίες μικρού μήκους και οι δημιουργοί τους, με τον Γρηγόρη Τραγγανίδα
22.30 ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ «Το ΤΡΙΦΩΝΟ» παρουσιάζει μικρές ιστορίες σε τοίχους
23.30 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.45 ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
08.00 Ο ΤΖΟΝΙ ΚΑΙ ΤΑ ΞΩΤΙΚΑ
09.00 ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΙΓΡΗΣ ΚΑΙ ΓΟΥΙΝΙ
09.30 ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΑΪΝΣΤΑΪΝ
10.00 ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ «Πάσχα χαράς και ελπίδας»
11.00 ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΟΥ ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
12.50 ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ (Ε)
13.50 ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ «Summernight concert Schonbrun»
15.30 ΟΙ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
16.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρεις κούκλες κι εγώ»
17.50 ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΧΟΡΩΔΙΑΣ
19.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τα τέσσερα διαμάντια»
20.30 ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΑΝΩΛΗ ΜΗΤΣΙΑ «40 χρόνια από την Ελευσίνα στο Ηρώδειο»
23.15 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΑΘΛΗΤΙΚΑ - ΚΑΙΡΟΣ
24.00 CINECINEMA ΣΤΗΝ ΕΤ-1 «Νοσταλγία»
07.30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ: ΔΥΟ ΧΙΛΙΕΤΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (Μ)
10.00 ΤΙΜΟΝ ΚΑΙ ΠΟΥΜΠΑ
10.30 ΛΙΛΟ ΚΑΙ ΣΤΙΤΣ
11.00 ΗΡΑΚΛΗΣ
12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
12.30 ΜΟΥΣΙΚΟΧΟΡΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΛΛΗΝΙΔΩΝ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ ΤΣΙΤΣΑΝΗ
15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Cheetah girls 3: ένας κόσμος» Α'προβολή
17.30 ΕΝΑ ΜΟΥΣΙΚΟ ΤΑΞΙΔΙ
18.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
18.30 ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ
19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ποιος Θανάσης»
21.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
22.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Οι πειρατές της Καραϊβικής: η κατάρα του μαύρου μαργαριταριού»
-- Στις 24.00 θα μεταδοθεί μονόλεπτο δελτίο ειδήσεων
00.30 1965-1975: Η ΧΡΥΣΗ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ
07.30 Η ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΣΤΗ ΡΩΣΙΑ
08.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
09.00 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ
10.00 ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ
12.00 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.30 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ
14.30 ΕΛΛΗΝΩΝ ΔΡΩΜΕΝΑ
15.00 ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ
18.30 ΙΕΡΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ
19.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Της κακομοίρας»
21.00 ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΖΟΚΕΡ - ΠΡΟΤΟ
21.15 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ (Συνέχεια)
22.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
23.00 Η ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ
02.00 ΟΝΕΙΡΟΥ ΕΛΛΑΣ (Ε)
03.00 ΑΛΗΘΙΝΑ ΣΕΝΑΡΙΑ (Ε)
04.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.10 Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ (Ε)
05.00 ΡΕΜΠΕΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ - ΩΡΑΙΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ
06.00 ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ (Ε)
07.00 ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (Ε)
08.20 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζίμι Νιούτρον» Α' προβολή
10.00 ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μπομπ ο σφουγγαράκης: Η ταινία»
11.45 ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΣΟΥ (Ε)
12.50 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.25 ΜΕ ΑΓΑΠΗ (Ε)
13.30 ΑΚΡΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΝ (Ε)
15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Flashdance»
16.30 ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ (Ε)
17.50 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ
18.00 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Μια κυρία στα μπουζούκια»
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 DANCING WITH THE STARS
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Ελληναράς»
01.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Επικίνδυνη ομορφιά»
04.00 ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΜΑΧΑΙΡΙΑ (Ε)
05.00 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
05.30 CHEEK TO CHEEK (Ε)
06.00 ΧΟΡΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΗ ΣΙΩΠΗ (Ε)
07.00 ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ (Ε)
08.00 ΑΝ Μ' ΑΓΑΠΑΣ (Ε)
10.00 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.15 ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΗ ΧΑΡΑ (Συνέχεια)
14.00 STARS SYSTEM
15.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελα, η μαγεμένη»
17.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ - ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗ ΝΟΗΜΑΤΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ
17.05 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο γόης»
19.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
20.00 ΚΑΤΙ ΨΗΝΕΤΑΙ (Ε)
21.00 CHART* SHOW - YOUR COUNTDOWN Μουσική εκπομπή
24.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο Τζίμινι στο Χόλιγουντ»
02.00 ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ (Ε)
05.30 ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ (Ε)
06.00 ALTER KIDS
13.00 TV WEEKEND
16.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζούνιορ»
18.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Η κατάρα των Τουταγχαμών»
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτας στην Κίνα»
02.30 EUREKA Σειρά επιστημονικής φαντασίας
03.30 ΙΕΡΟΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ (Β' μέρος)
06.00 ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ (Ε)
08.00 ΧΑΪ ΡΟΚ (E)
10.00 ΕΠΤΑ ΘΑΝΑΣΙΜΕΣ ΠΕΘΕΡΕΣ (Ε)
12.30 TAXI GIRL: SPECIAL EDITION (Ε)
14.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
14.50 ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΒΕΡΤΗ (Ε)
15.50 ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΝΑΥΠΛΙΟ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟ
16.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
16.50 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΜΑΡΤΑΚΗ
17.50 ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΕΔΕΜ (Ε)
18.50 Μ+Μ (Ε)
20.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ: Η ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
22.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο άτρωτος»
01.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
01.15 ΣΥΝΑΥΛΙΑ SADE
02.30 ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΕΙΡΑ (Ε)
03.30 ΤΗΛΕΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ
04.00 ΕΠΤΑ ΚΑΚΑ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΟΥ (Ε)
06.00 ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
13.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
13.45 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ελευθερώστε τον Γουίλι 3: Η διάσωση»
15.30 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Φλάμπερ»
17.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ο πρίγκιπας της Ζαμούντα»
19.45 ΕΙΔΗΣΕΙΣ
21.00 ΘΕΑΤΡΟ «Ο μπακαλόγατος»
00.15 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τζέιμς Μποντ, πράκτωρ 007: Με το δάχτυλο στη σκανδάλη»
03.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Τρελή καταδίωξη στην Κορσική»
05.00 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ «Ερωτικές κόντρες»
12.30 ΣΤΟ ΡΥΘΜΟ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ Νέα από την αγορά
14.20 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
14.25 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
14.30 ΜΕΣΗΜΒΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
15.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
15.20 ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΔΟΣΗ «Παραδοσιακοί Χοροί & Τραγούδια»
16.00 ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΧΕΔΙΑ
16.55 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
17.00 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ
19.00 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
19.05 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
20.25 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
20.30 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
21.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
21.50 ΞΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ
23.45 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
23.50 ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
00.15 ΤΑΔΕ ΕΦΗ
00.20 ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ
00.30 ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ