Ζωγράφος
«Είναι μια δύσκολη εποχή για τη Ζώνη στο Πέραμα, όπου η ανεργία και τα εργατικά ατυχήματα είναι καθημερινό φαινόμενο. Οι καλλιτέχνες, που είμαστε και εμείς εργαζόμενοι, μοιραζόμαστε τις ίδιες αγωνίες, σε μια περίοδο που τα προβλήματα έχουν οξυνθεί και για εμάς. Είναι μια σημαντική εικαστική έκθεση με μεγάλη συμμετοχή και έχει διπλό χαρακτήρα: Αφ' ενός να αναδείξει τα προβλήματα των εργαζομένων στη Ζώνη Περάματος και αφ' ετέρου δίνεται ένα βήμα και σε εμάς, τους εικαστικούς, να δείξουμε τη δουλειά μας».